Lumin P1 jest połączeniem odtwarzacza sieciowego, konwertera cyfrowo-analogowego i przedwzmacniacza.
P1 ma bogaty zestaw wejść. Dla sygnałów analogowych do dyspozycji jest wejście XLR oraz RCA. Dla sygnałów cyfrowych są wejścia: AES/EBU, coaxialne, optyczne, USB oraz 3 wejścia HDMI. Do portu USB można podłączyć nośniki z plikami do odtwarzania. Pod względem funkcjonalnym to najbardziej elastyczny z dotychczasowych odtwarzaczy Lumina. Wyjścia analogowe są w postaci symetrycznej XLR oraz niesymetrycznej RCA. Tor analogowy wykorzystuje rozwiązania z modelu Lumin X1. Układ ma topologię dual mono a wyjścia analogowe są sprzęgane przez transformatory LUNDAHL LL7401. Na wyjścia analogowe może być przekierowany sygnał z dowolnego wejścia analogowego lub cyfrowego.
Połączenie z siecią lokalną można zrealizować na dwa sposoby. Do dyspozycji jest wejście optyczne SFP 1000Base-T Gigabit Ethernet, co pozwala by odizolować się od zakłóceń obecnych w sieci. Oprócz tego jest również wejście RJ45 1000Base-T Gigabit Ethernet. Wbudowany jest dwu-sieciowy interfejs ze switchem sieciowym. Oba połączenia sieciowe mogą być wykorzystywane równolegle.
P1 może pobierać sygnał z dowolnego serwera UPnP, UPnP AV lub zgodnego z OpenHome umieszczonego w tej samej sieci lokalnej. Poza tym w zakresie odtwarzania strumieniowego na wyposażeniu jest też obsługa Roon Ready, Spotify Connect, TIDAL Connect, Qobuz, FLAC Lossless Radio, TuneIn Radio, Apple AirPlay, odtwarzania Gapless (bez przerw), playlist na urządzeniu i multi-room (Songcast).
Sygnał można też podać z P1 do innego urządzenia w formie cyfrowej. Na wyposażeniu jest wyjście koncentryczne BNC i wyjście HDMI z obsługą ARC. Można też wykorzystać jako wyjście port USB. HDMI obsługuje przekazanie (Passthrough) sygnału 4K. Możliwości HDMI pozwalają wykorzystać P1 jako centrum dwukanałowego systemu AV bez stosowania amplitunera czy procesora. Sygnał audio jest odtwarzany przez główne kolumny sytemu stereo.
Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano dwa układy ES9028PRO. Lumin P1 ma konfigurację dual mono. Do taktowania zastosowano oscylatory Dual Femto. Producent w swoich materiałach wspomina też o unikalnym systemie dystrybucji sygnału zegara wykorzystującym FPGA. Cyfrowa regulacja głośności o 32-bitowej precyzji jest oparta o technologię LEEDH Processing. Użytkownicy mogą skorzystać z upsamplingu do DSD128 lub PCM 384kHz dla wszystkich plików na wejściach cyfrowych.
Zasilacz ma dwa transformatory toroidalne. Sekcje układów analogowych i cyfrowych są odseparowane. Zastosowano niskoszumne liniowe stabilizatory.
W zestawie jest też pilot zdalnego sterowania. Pozwala on na sterowanie odtwarzaniem, zmianę wejść i głośności (także dla Roon). Odbiornik podczerwieni w P1 jest też kompatybilny pilotami uniwersalnymi, telefonami i systemami automatyki.
Serdecznie zapraszamy do salonu stacjonarnego Q21 na prezentacje urządzenia.
Szczegóły dostępne są także w sklepie on-line pod linkiem.